Dažant plaukus namuose juos apsaugoti – misija įmanoma!

Dažant plaukus namuose juos apsaugoti – misija įmanoma!

Dažnas kirpėjas, paklaustas apie plaukų dažymą namų sąlygomis, nėra linkęs sutikti su nuomone, kad tai gali būti tiek pat kokybiška, o plaukai maksimaliai tausojami, kaip ir dažant plaukus salone. Nuomonių, žinoma, yra įvairių. O štai senas, dar prieš 15 metų atliktas tyrimas parodė, kad iš 2000 apklaustųjų, per anuomet paskutiniuosius 12 mėnesių plaukus dažė net 65 proc. moterų: 52 proc. iš jų – namuose. Nenuostabu, kad tokie skaičiai padarė milžinišką įtaką plaukų dažų tobulinimui ir jų kokybės gerinimui, todėl dažymas namų sąlygomis jau seniai nebėra toks pats, koks buvo prieš tuos pačius 15 metų.

Tam, kad mes kuo ilgiau išsaugotume jaunatvišką išvaizdą, mokslininkai uoliai kiekvieną dieną dirba kokybės ir sveikatos vardan, tad kosmetikos ir plaukų srityje pasiekta išties daug. Nepaisant to, ir čia galioja taisyklė – ne viskas auksas, kas auksu žvilga.

 

Ko vengti?

 

Žinoma, vienas svarbiausių momentų renkantis dažus yra jų etiketės perskaitymas. Taip pat, nepatingėkite pasidomėti ir pačiu gamintoju, jo filosofija, vartotojų atsiliepimais. Atminkite tai, kad jei plaukų neskauda jums, nereiškia, kad ir pačiam plaukui neskauda. Kai mes valgome prastą maistą, mums dažnai sustreikuoja virškinimo sistema. Ir tą mes pajaučiame gan greitai. Plaukas yra kantresnis, tačiau, kai jo kantrybė baigiasi, kelias atgal būna tolimas ir ilgas. Būtent todėl tam, ką ant jo dedame, turime būti dar atidesni. Šiame straipsnyje išsamiai aprašėme, kokių medžiagų pavadinimai turėtų būti tais indikatoriais, kurie uždegtų raudonas lemputes ir produktas neįkristų į jūsų pirkinių krepšelį. Tad šįkart tik labai trumpai primename – jei produkto sudėtyje yra p-fenilenediamino (PPD), o-aminofenolio, p-aminofenolio, parabenų (ypač metilparabenų ir propilparabenų), cocamide DEA, 2-methylresorcinol ir methylisothiazolinone, bėkite nuo jų kuo toliau ir greičiau. Tai gali reikšti įvairias alergijas, sudirginti kvėpavimo takus ar net sukelti kancerogeninius susirgimus.

                                                                                               


Ko ieškoti?

 

Puikiai žinome, kad tai, ką mums dovanoja pati gamta, yra arčiausiai mūsų organizmo. Juk mes esame gamtos dalis, tad ir augalinių, plauką maitinančių produktų reikia ieškoti būtent ten!

Kokybiški plaukų dažai pasižymi geru padengimu (net ir žilų plaukų), ilgalaike, neblunkančia spalva, ir, žinoma, intensyvia plauko apsauga, tačiau būtina ant etiketės matyti kuo daugiau augalinių ekstraktų. Šie ekstraktai plauką saugo, maitina ir suteikia jam sveiko žvilgesio, elastingumo ir „sunkumo“ bei gausumo jausmą.

Viena svarbiausių mūsų odos, nagų ir plaukų sudėtinių dalių yra keratinas. Mūsų plaukuose jo – daugiau nei 90 proc., todėl būtent šis baltymas yra atsakingas už tai, kaip atrodo mūsų šilkinė karūna. Deja, bet metams bėgant, kažkur pabėga ir jis – keratinas. Ir ne tik metai čia kalti: netinkamos priežiūros priemonės, karščiu formuojamos šukuosenos, aplinkos tarša, saulės kaitra, nekokybiški plaukų dažai, stresas, nepilnavertė mityba ir t.t. yra didžiausi keratino žudikai.

Tačiau prie kiekvienos blogos naujienos atsiranda ir ta viską atsverianti geroji. Taigi, gera naujiena šįkart bus ta, kad yra plaukų priežiūros priemonių, tame tarpe ir plaukų dažų, kurie ne išsiurbia iš plaukų keratiną, o juo papildo, todėl kaip odos, taip ir plaukų baltymo balansą galima atstatyti. 

Keratinas ar fitokeratinas? 

 

Įžymusis keratinas yra baltymas, sudarytas iš plaukams, nagams ir odai taip reikalingų aminorūgščių.  Natūraliai plaukuose esančios aminorūgštys atlieka svarbų vaidmenį palaikant drėgmės pusiausvyrą plaukuose, todėl padeda jiems išlikti natūraliai drėgniems ir lankstiems. Kitaip tariant, keratintas – tai gyvulinės kilmės „statybinė“ medžiaga. Ji yra nepakeičiama norint turėti sveikus plaukus.

Pastaruoju metu daug kalbama apie fitokeratiną ir jo naudą. Fitokeratinas yra mokslo ir gamtos sintezės rezultatas – organinės kilmės keratinas, pagamintas maišant iš augalų išgautas laisvąsias aminorūgštis tokiomis pat proporcijomis, kokiomis jos aptinkamos žmogaus plaukų priežiūros produktuose. Jis išgaunamas iš kviečių gemalų, kukurūzų ir sojų.

Fitokeratinas  nesukelia jokių pašalinių ar alerginių reakcijų, yra gerokai saugesnis ir pažangesnis nei gyvulinės kilmės keratinas. Fitokeratinas puikiai drėkina ir maitina plaukus bei galvos odą. Taip pat jis turi savybių, kurios minkština, storina, stiprina plauką bei atstato jo elastingumą. Plaukus pasidaro lengva iššukuoti, jie nustoja pūstis ir tampa gerokai paklusnesni.

Keratinas yra itin tirpus vandenyje apsauginis baltymas, kurį sudaro 18 pagrindinių aminorūgščių, o fitokeratine esančios tų pačių baltymų molekulės yra gerokai mažesnės už gyvulinės kilmės keratino, todėl jos žymiai lengviau įsiskverbia į patį plauką. Rezultatas ne tik puikus, bet ir greitas. Fitokeratinas įsiskverbia į plaukus, sulaiko drėgmę juose ir suteikia natūralaus žvilgesio bei purumo. Taip pat jis didina natūraliai plaukuose esančių laisvųjų aminorūgščių kiekį. Tad akivaizdu, jog produktai su fitokeratinu yra tinkamas pasirinkimas norint turėti plaukus kaip jaunystėje! 

Hennaplus ir Hairwonder plaukų dažai ir produktai spalvai palaikyti

 

                      Tai ilgalaikiai plaukų dažai, dažančios pudros, dažantys kremai, šampūnai ir dažančios putos.

Produktai, sukurti naudojant  pažangiausius gamybos  metodus ir išskirtinės kokybės sudedamąsias dalis.  Jie  yra gerai žinomi dėl išgaunamų natūralios spalvos rezultatų ir optimalios plaukų priežiūros. Produktų  sudėtyje nėra kenksmingų sveikatai medžiagų,  jų sudėtis yra praturtinta ekologiškais augaliniais ekstraktais.

                      Naujos kartos plaukų dažai Hairwonder yra be amoniako, su anksčiau aptartomis puikiomis savybėmis pasižyminčiu fitokeratinu, ekologiškais ekstraktais, argano aliejumi ir pantenoliu, kuris suteikia plaukams daugiau apimties ir gyvybingumo. Argano aliejus drėkina ir pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Nepaisant to, kad šie dažai yra ypač švelnūs jūsų plaukų struktūrai, spalva išlieka labai ilgai – net iki 8 savaičių!

                     

                      Hennaplus ilgalaikiuose plaukų dažuose yra net 9 ekologiški augaliniai ekstraktai, kurie stiprina ir suteikia jūsų plaukui sveiką bei žvilgančią išvaizdą. Plaukų dažai visiškai nudažo žilus plaukus, o sodria, intensyvia plaukų spalva džiaugsitės net iki 12 savaičių. Šiuose plaukų dažuose yra ekologiško saulėgrąžų aliejaus, kuris apsaugo plauko struktūrą  ir spalvą nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. O svarbiausia – jokių kenksmingų medžiagų!

Hennaplus produktai neapsiriboja vien ilgalaikiais dažais. Taip pat yra ir dažantys kremai Colour Cream. Tai ypač švelnūs dažantys produktai,  be amoniako ir be peroksido, tolygiai nusiplaunantys po 8-10 plovimų. Kruopščiai parinktos sudėties dėka, ypač rekomenduojami alergiškiems žmonėms, taip pat tiems, kurių galvos oda jautri ir plaukai yra silpni. Su šiais kremais galite atgaivinti savo natūralią plaukų spalvą arba nudažyti plaukus madingais atspalviais.

                      Hennaplusproduktų liniją papildo ir dažantys šampūnai Colour Boost. Jei tarsi sutvirtina spalvą ir leidžia daug ilgiau mėgautis nuostabiu dažytų plaukų tonu bei žvilgančiais plaukais, juos naudodami prailginsite laiko tarpus tarp dažymų. 

                      Dar vienas produktas į Hennaplus krepšelį – dažančios putos Colour Mouse. Su šiomis putomis jūs ne tik nusidažysite plaukus stilinga spalva, bet ir atgaivinsite savo plaukus.

Hennaplus nepamiršo ir vyrų – profesionalūs plaukų dažai Men‘s Own puikiai padengia žilus plaukus ir užtikrina tobulą natūralų rezultatą. Šių dažų unikali formulė be amoniako su spalvų atitikimo „Color Match“ ir lėto blukimo „Slow Fade“ technologijomis sukurta atsižvelgiant į išskirtines vyrų plaukų savybes. Šie dažai  grąžins natūralią spalvą žiliems plaukams ir suteiks optimalų natūralių spalvų rezultatą.

 

Saugokite save ir savo artimuosius. Nepatingėkite pasidomėti maisto ar kosmetikos produktų, kuriuos naudojate, sudėtinėmis dalimis. Juk tai, ką valgote ir ką tepate ant savo odos bei plaukų yra jūsų sveikatos šaltinis. Mylėkite save ir puoselėkite savo sveiką grožį. Mes jums padėsime!