Nuo ko priklauso plaukų grožis?

Nuo ko priklauso plaukų grožis?

Atsakymas čia labai paprastas – nuo mūsų. Mes galime savo plaukais džiaugtis arba jų neapkęsti, tačiau viena aišku, gražūs plaukai - tai kompleksiška jų priežiūra kiek įmanoma natūralesnėmis priemonėmis: sveika mityba, mažiau kavos, daugiau vandens taisyklė, rišant gumele neveržti pastoviai vienoje vietoje taip, tarsi virve rištumėt miltų maišą, nepalikti jų plaikstytis palaidų, kai lauke nuo medžių lapus dreskia rudeninis vėjas. Dar. Brolis Stresas ir sesė Nemiga nieko gero nei bendrai organizmo būklei, nei plaukų grožiui neduoda, tad tokius gimines geriau laikyti per atstumą. Jei tik išeina, žinoma, nes gi sakoma, kad giminių nepasirinksi.

Vakarėlių ir pasilinksminimų, ko gero,  neišvengsi, jie, kaip kalnas ir  Mahometas: jei tu neini, tai pas tave ateina, bet nereikia tikėtis praslysti nepastebėtam. Plaukai pastebi kiekvieną išgertą taurę, sutrauktą cigaretę ir numuilintą miego valandą. Jie tarsi kaimynė iš pirmo aukšto: žino kada, su kuo ir kokiam „stovyje“ grįžai.Parduotuvių lentynose šimtai akį ryškiomis vaisių spalvomis ar apsimetėliška ekologijos askeze traukiančių priemonių eskadronai. Ir visos jos žada tai, ko negali kitos – šachą ir matą per pirmąją žaidimo minutę išsausėjusiems, skilinėjantiems ir trupantiems plaukams; drėgmės ir maitinimo antskrydį naujos kartos bepiločiais lėktuvais ir cemento efektą byrantiems galiukams. Jokių žirklių – kažkada žadėjo kažkas. Bėda tik ta, kad po tų nuolatinių, ilgalaikių ir kruopščių metilo, butilo, propilo, etilo, trietanolamino, dietanolamino, ftalatų ir kitų -atų atakų plaukai išsausėja, netenka spalvos, natūralaus blizgesio, galvos oda pradeda pleiskanoti, garbanos slinkti ir lūžinėti. Ir žirklės tampa kone vienintele išeitimi ir palaima.

 

Reklamos alchemija

 

Visas reklamos priemones reklamuoja šilkiniais, elastingais, blizgančiais, ilgais, tiesiais ir banguotais plaukais pasipuošusios žvaigždės, žvaigždutės ar niekam nežinomos, bet įstabaus plaukų grožio damutės. Dažnai prieš vasarą jos vienplaukės laksto po paplūdimį ir mus žavi savo aukso spalvos bangomis, krentančiomis ant nurudusių pečių, o jūros purslai skalauja jų nepriekaištingus kūnus. Panašiai ir prieš žiemą. Speigas, sniegas, šlapdriba - su kepure nevalia. Negražu gi.

O alchemija čia yra visiškai paprasta: vos išjungus vaizdo fiksavimo kameras vasarą ta kerinti plaukų kupeta kuo skubiausiai slepiama po skrybėle, o žiemos metu nei viena moteris, norinti sveikų ir gražių plaukų, nelaksto vienplaukė po speigą. Ir tik nereikia savęs apgaudinėti: gal ir gražu kepurė ant galvos, o ilgi plaukai ne po ja, bet nusidriekę ant palto kaip reklamoje, tačiau naudos iš to, kaip senas priežodis sako, it iš ožio. Plaukai turi būti po kepure, kaip ir rankos – su pirštinėmis.

Pakuotės spalvos, produkto kvapas, kūrybiški reklaminiai šūkiai, saldūs pažadai ir garsūs veidai turi likti ant pakuotės nugarėlės. Ten, kur mažomis raidelėmis surašomos sudėtinės medžiagos, o štai šios idealiame pasaulyje didelėm juodu ant balto turi nutūpti priekyje. Žinoma, vizualiai mes to nesulauksime, bet keisti savo pačių mąstymą tikrai galime. Ypač, jei sąmoningai suvokiame, kad etikečių skaitymas mūsų „šiaudų kitką“ gali paversti „šilkiniais linais“.

 

Plaukų kantrybė nėra dorybė

 

Ir blogiausia šiuo atveju yra tai, kad ta jų kantrybė yra labai didelė. Jei po nemigos nakties, didelio streso, nepamatuoto nuovargio, neapskaičiuoto kiekio šampano taurių ar virtinės apsilankymų greito maisto restoranuose, ilgų kelionių traukiniais, lėktuvais, autobusais jūsų organizmas rodo signalus, virškinimo sistema reiškia nepasitenkinimą, galva skauda, akyse temsta ir viskas, ko norite, yra grįžti į suderinto gyvenimo ritmą, tai plaukai, nagai ir oda depresijos iš karto rodyti nepuls. Jie kentės ilgai ir nuobodžiai, bet liūto už ūsų tampyti nederėtų. Jei organizmas po nuklydimų atsistato gan greitai tai šie trys – labai lėtai, o kartais ir visai neatsistato. Kodėl? Labai paprasta. Mūsų organizmas yra protinga būtybė ir pirmiausia visas pajėgas mes ten, kur jų labiausiai reikia, t.y. svarbiausių gyvybę palaikančių organų veiklai užtikrinti, o štai plaukams, nagams ir odos grožiui jau duodama tik tai, kas liko. Vadinasi, šie trys gaus reikalingų medžiagų tada, kai visi kiti pasisotins. Todėl visuomet verta prisiminti, kad plaukų priežiūros priemonės yra vyšnia ant torto, bet jokiu būdu ne pats tortas.

 

Nors tik vyšnia, bet ne iš plastiko

 

Mirga marga internetas paprasčiausiais tinklaraščiais ir profesionaliais tinklalapiais, kuriuose galima rasti ir kenksmingų chemikalų pavadinimų, ir jų charakteristikų, tad šių nuodų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės prieš jus pačias. Ir kad jau pilna tos medžiagos internete, tai apie juos mes čia ir nerašysim.

O rašysim apie tai, kokių gėrybių tiems mūsų plaukams reikia, kad jie būtų stiprūs, drąsus ir vikrūs.

Taigi, fitokeratinas ir pantenolis. Tikrai girdėjote, kad keratinas yra pagrindinė plauko statybinė medžiaga, jo proteinas. Fitokeratinas nuo keratino skiriasi tuo, kad yra augalinės kilmės keratinas. Pantenolis arba B5 yra saugus, drėgmę atstatantis ir išlaikantis produktas, o jų abiejų derinys saugiai stiprina plauko struktūrą. Sviestmedis yra puikus natūralus drėkiklis, o vitaminas E saugo plauką nuo oksidacinės pažaidos. Šie ingredientai yra vieni svarbiausių  norint iš tiesų padėti plaukams. Taip pat labai svarbu ant produkto pakuotės ieškoti ir natūralių augalinių ekstraktų. Plaukams labai tinka melisos, rozmarinas, arbatmedis, ženšenis, apynys ir, žinoma, ramunėlė.

 

Hair Wonder

 

Plaukų priežiūros priemonės, sukurtos iš meilės tiems, kas vertina sveikus ir natūraliai gražius plaukus. Tai plaukų priežiūros priemonės, kuriose natūralios maitinančios ir drėkinančios medžiagos kartu su augaliniais ekologiškais ekstraktais suvienija jėgas tam, kad jūsų plaukai taptų sveiki, žvilgantys ir stiprūs. Šiose plaukų priežiūros priemonėse be fitokeratino, vitamino B5 yra ne mažiau nei 8 sertifikuotos biologinės sudedamosios dalys – augaliniai ekstraktai, kurie atstato ir maitina plaukus taip, kad jie nepraranda elastingumo, stiprumo bei natūralaus žvilgesio. HairWonder yra kilęs iš labai žalios šalies visomis prasmėmis, tai – olandiškas produktas, kuriamas jau 30 metų, o milijonai žmonių visame pasaulyje tai įvertino ir džiaugiasi natūraliai sveikais plaukais.

 

Nepamirškite

 

1.      Ne tai, kaip gausiai šampūnas kvepia ir putoja, yra svarbiausia. Kvapą ir putojimą skatinančios priemonės nėra kokybės rodikliai.

2.      Nederėtų plauti galvos kiekvieną dieną. Taip pašalinsite natūraliai besiformuojančius niekuo kaltus riebalus, kurie sulaiko drėgmę plaukuose.

3.      Nevirinkite galvos! Kitaip tariant, nekankinkite plaukų labai karštu vandeniu.

4.      Netrinkite šlapių plaukų rankšluosčiu lyg švitriniu popieriumi per nušerpetojusį medį. Nusausinkite ir palikite.

5.      Nepulkite jų šlapių šukuoti ar nešokite šlapia galva į kabrioletą. Šlapi plaukai labai pažeidžiami.

6.      Jei naudojate formavimo karščiu priemones, plaukų apsauga būtina!

7.      Ir svarbiausia – poilsis, sveikas gyvenimo būdas bei daug laimės ir meilės!

     

        HairWonder  -   www.slamutis.lt