Žili plaukai – palaiminimas ar prakeiksmas?

Žili plaukai – palaiminimas ar prakeiksmas?

Platininė blondinė pakilo ant aukščiausio stiliaus laiptelio praeitų metų pradžioje ir iš ten jos kol kas neišprašė niekas. Bėda gal tik ta, kad dažna balinimo priemonėmis išgauta plaukų spalva pagadina patį plauką, todėl šias priemonės reikia rinktis ypač atsakingai. Negana to, kai kurie plaukų stilistai juokauja, kad turėti šviesius dažytus plaukus ir išlaikyti juos sveikus bei žvilgančius yra tas pats, kas dirbti jiems pilnu etatu. Tas tiesa, plaukai, jei norite jų natūraliai gražių, reikalauja daug priežiūros, dažyti plaukai – dar daugiau.


 

Bet yra ir kita medalio pusė

 

Tai – žylantys plaukai, kitaip tariant, natūrali platininė blondinė. Ir kaip taisyklė, ne kiekvienam savininkui ši spalva patinka. Kodėl? Nes išduoda amžių, nes žili plaukai išryškėja pamažu, o kol galva galutinai pasidengia obelų žiedais, praeina nemažai laiko bevaikštant it miltuota ranka per ją perbraukus. Negana to, žili plaukai atrodo negyvi, nelankstūs. Tai priežastys, kodėl pasaulyje vis dar yra žymiai daugiau žmonių, slepiančių savo žylančią karūną, nei tų, kurie nori savo žavią natūralių plaukų kupetą paversti madinga platinine blondine.

 

Kodėl mes žylame?

 

Kaltas čia melaninas. Melaninas išsiskiria plaukui augant ir nudažo mūsų plaukus unikaliu mūsų pigmentu, tačiau su amžiumi organizmas nustoja jį gaminti ir plaukai pasidengia sidabru. Tik deja, ne tokiu vertingu, kad parduoti jį būtų galima.



Ne visada kaltas amžius. Kartais visą kaltę galima suversti genams ir pobjauriam gyvenimui būdui: stresas, rūkymas, besaikės saulės vonios, psichologinės traumos – viskas, kas tiesiogiai skatina senėjimo procesą. Tarkim, pats rūkymas žilimo proceso nesukels, bet pakenks ne tik jūsų veido, bet ir viso organizmo odai, pašalins iš jos deguonį, o tuomet padaugės blogojo deguonies subprodukto – laisvųjų radikalų, kurie daro akivaizdžią žalą gyvoms ląstelėms. Štai jums ir sąlygos senėjimo procesui.

 

Kaip sustabdyti žilimo procesą?

 

Niekaip. Jeigu jau prasidėjo, tai ir pasibaigs. Tiesa, galima daryti viską, kas apskritai tolina senėjimo procesą: sveikai maitintis, laikytis darbo ir poilsio rėžimo, gerti daug vandens, sportuoti. Žinoma, atsisakyti alkoholio, rūkymo, kavos, stengtis suprasti, kad stresas problemas tik gilina, bet jų nesprendžia ir panašiai. Yra begalė natūralių ir nieko nekainuojančių senėjimo procesus stabdančių priemonių, apie jas informacijos galima rasti daug, bet populiariausias būdas visgi yra žilus plaukus paslėpti. Ir ne, jų pešioti neverta, nes gali imti ir nebeataugti.

 

Bet juos verta dažyti!

 

Pirmiausia teks apsispręsti, ar kas 4-5 savaites žingsniuosite į grožio saloną, ar dažysite pačios namų sąlygomis. Jei renkatės antrąjį variantą, nepulkite stačia galvą į parduotuvės lentynas. Ten yra visko, bet ne viskas yra sveika. Atminkite, pigios priežiūros priemonės gali suteikti trumpalaikį efektą, bet ilgalaikėje perspektyvoje gero nelaukite. Ir čia kalba eina ne tik apie plaukus.

Jei nekalbėsime apie pirmykščių genčių kūno ir plaukų dažymą įvairiomis gamtoje rastomis spalvotomis medžiagomis – pavyzdžiui,  moliu – tai pirmieji plaukų dažai atsirado dar XIX a. ketvirtame dešimtmetyje, kai amerikietis Jules Hauel pradėjo pardavinėti augalinius dažus. Vėliau išpopuliarėjo chna, o XIX a. pabaigoje pirmieji sintetiniai dažai jau galėjo pildyti moterų svajones: iš tamsios į šviesią ir atvirkščiai. Bet štai tos svajonės kainavo. Ir ta kaina buvo ne tik monetizuota, bet pasireiškė ir dideliu galvos odos niežėjimu bei uždegimais. Dažniausiai kaltė suverčiama amoniakui. Gal net ne jam pačiam, bet jo kiekiui tai tikrai taip. Pačioje amžiaus pabaigoje chemijos pramonė įgavo pagreitį, o šis, savo ruožtu, pagimdė ir naujos kartos plaukų dažus, kurie nebelupdavo taip stipriai odos sukeldami nesvietišką diskomfortą.



Šiai dienai mes turime visko: dažančiųjų šampūnų, balzamų, kaukių, kremų, dažų ir pan. Kai kurie jų –

geros kokybės, ne tik nudažo, bet ir švelniai maitina plauką, nekenkia galvos odai; kiti gi – nedaug teatsilieka nuo pirmykščių sintetinių dažų ir sekina plaukus bei nuodija ne tik odą, bet ir visą organizmą.

 

Tad kuo dažyti plaukus?

 

Ir čia naujiena tokia – teks skaityti. Jau nebestebina ilgai po parduotuves varlinėjantys ir maisto produktų sudėtis skaitantys pirkėjai. Kartais tenka matyti ir kosmetikos priemonių sudėtį peržiūrinčius, bet mada žvilgterėti į plaukų dažų sudėti iki mūsų dar neatkeliavo. O tiesa paprasta kaip du kart du – plaukų dažai irgi gali būti geros arba kenksmingos sudėties, tad štai jums trumpa kenkėjų atmintinė.

 

Didžiausias blogisp-fenilenediaminas (PPD). Šis, iš ankmens anglių deguto pagamintas priedas, dažnai sutinkamas tamsių atspalvių plaukų dažuose. Tai naftos produktas, galintis sukelti ne tik alergijas, bet ir rimtesnius kancerogeninius susirgimus.

 

Ne ką mažesnis blogis o-aminofenolis ir p-aminofenolis. Tai toksiškos, alergizuojančios medžiagos. O-aminofenolis toks stiprus, kad jo garai neigiamai veikia kvėpavimo sistemą, o maždaug po 40 min. ši bjaurybė prasiskverbia per gumines pirštines! Pabrėžtina tai, kad Kanadoje abi šios priemonės yra uždraustos tos kosmetikos gamyboje, kuri gali patekti į akis.

 

Apie parabenus tikrai esate girdėję. Labiausiai plaukų dažų sudėtyje reikia atkreipti dėmesį į metilparabenus ir propilparabenus. Jie stipriai alergizuoja, gali sukelti kontaktinę dilgėlinę, o metilparabenai veikia endokrininę sistemą.

 

Cocamide DEA yra vėžį sukelianti medžiaga, ir čia, ko gero, jau jokių diskusijų būti nebegali. Jei yra plaukų dažų be šio bei kitų produktų, juos ir reikėtų rinktis.

 

Kiti du - 2-methylresorcinol ir methylisothiazolinone. Šie yra reguliuojami, t.y. jų naudojimas leidžiamas tam tikruose gaminiuose, tačiau jie taip pat gali sukelti alergijas. 2-methylresorcinol leidžiamas naudoti tuose produktuose, kuriose jo koncentracija neviršija 1,8 proc., o methylisothiazolinone yra uždraustas nenuplaunamose kosmetikos priemonėse, tuo tarpu nuplaunamose jo leidžiama koncentracija – 0,0015 proc.

 

https://www.ewg.org/skindeep/ yra išnagrinėta ir įvertinta virš 70 000 įvairių kosmetikos priemonių, tad tiems, kam įdomu, kviečiame panaršyti šį tinklalapį.

 

Tad kas gi yra draugiški plaukų dažai

 

Jie ne tik turi būti be aukščiau išvardintų priemonių, bet savo sudėtyje turėti augalinių, plauką maitinančių ekstraktų. Geri plaukų dažai yra tie, kurie 100 proc. vienodai ir lygiai nudažo visus žilus plaukus, garantuoja ilgalaikę dažytų plaukų spalvą, negriaužia galvos odos, maitina, tausoja plauką ir palaiko jų sveiką būklę. Vieni tokių yra Hennaplus. Šie plaukų dažai yra sukurti naudojant pažangiausius gamybos metodus ir išskirtinės kokybės sudedamąsias dalis. Hennaplus yra vienas pirmųjų prekių ženklų pasaulyje, pristatęs saugias dažymo priemones, kuriose nėra PPD, o-aminofenolio ir p-aminofenolio, kvapiųjų alergenų, ftalatų, kitų cheminių medžiagų, o šių dažų gamybai naudojami ekologiški ekstraktai. Hennaplus ilgalaikių plaukų dažų sudėtis praturtinta net 9 ekologiškais augaliniais ekstraktais ir kitomis tausojančiomis, maitinančiomis ir gyvybingumo bei žvilgesio plaukams suteikiančiomis medžiagomis.


Atminkite, nors skaitydami etiketes sugaišite daugiau laiko, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje išsaugosite savo sveikatą ir kartu prisidėsite prie tvaraus gyvenimo būdo – Hennaplus produkcijos pakavimui naudojamas tik popierius ir kartonas, pagamintas iš tvariai tvarkomuose miškuose užaugintos medienos ir tai patvirtina nepriklausomos įstaigos FCS sertifikatai.

 Hennaplus – tai naujovės, kurios prisideda prie tvaraus gyvenimo būdo ir sveikatos.

 

Rūpinkitės savimi. Dažykite plaukus saugiai. 


Plaukų dažai Hennaplus.