Nekepkime savo odos vasarą

Nekepkime savo odos vasarą

Sakydami, kad grožis prasideda iš vidaus, jokios revoliucijos nesukelsime. Kaip ir nenustebinsime sakydami, kad saulė pateka rytuose, o leidžiasi vakaruose. Yra tam tikros tiesos, kurios dėl savo įprastumo ir paprastumo praranda vertės jausmą, bet ne pačią vertę.

Taigi, teiginys, kad grožis priklauso nuo jūsų sveikatos yra nediskutuotinas: kosmetikos priemonės, kad ir kokios brangios jos bebūtų, maskuoja, bet ilgalaikis kosmetikos poveikis gali turėti ir nepageidautinų rezultatų, todėl išvada viena – dabar! Dabar pat pradėkime rūpintis ne kaip maskuoti, o kaip padaryti, kad maskuoti net ir nereikėtų. Kitaip tariant, sodinkime gėlę šaknimis į žemę.

 

  


 

Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kas aktualu jūsų sveikatai ir grožiui šiuo metu, vasarą. O vasarą aktuali saulė ir sveikas deginimosi procesas!

 

Norite tikėkite, norite ne, bet mums atvykus į saulėtą kurortą, atsainiai užtepus nemenką sluoksnį apsauginio įdegio kremo ir žlegtelėjus į šezlongą be skėčio, mūsų oda jaučiasi panašiai kaip futbolininkas be jokio apšilimo įmestas į aikštę prieš pačią svarbiausią ataką likus minutei iki Pasaulio futbolo čempionato finalo pabaigos. Reikia tik tiksliai atlikti trenerio nurodymus ir įvartis bei pergalė garantuota, bet be apšilimo įmanoma tik trauma ir skaudus pralaimėjimas. Taigi, kaip jūs tepate apsauginį kremą ant odos, taip ir tas futbolininkas turi prabangių prekinių ženklų kokybišką sportinę aprangą, bet, kaip ir grožis, pergalė prasideda iš vidaus, t.y. nuo sportininko pasiruošimo ir apšilimo!

 

Faktai apie odą, padėsiantys suprasti, kokia ji mums svarbi!

 

Gal kiek ir keista mūsų standartiniam žodžio „organas“ suvokimui teigi, kad oda yra vienas iš žmogaus organų, bet būtent taip ir yra. Ir ne tik kad organas, bet ir pats didžiausias. Kalbant apie suaugusį žmogų, ji užima iki 2m2 plotą, kas yra... Dvigulis čiužinys!

 

Odos svoris siekia 5 proc. viso kūno svorio. Ir taip, oda yra sunkesnė už mūsų smegenis.

 

Oda yra elastinga. Ji, augant kūno apimtims, plečiasi, o krentant svoriui, traukiasi. Elastingumą oda gali ir prarasti, o kad to nenutiktų, turime ja tinkamai rūpintis.

 

Mūsų odoje, be plaukų, nagų ir odos liaukų, yra šimtai tūkstančių (apie 600 000) receptorių, kurie mums padeda užrištomis akimis čiuopiant daiktą suvokti, ar tai ledas, ar ugnis ir pan. Kiekviename kvadratiniame centimetre oda turi 700 šalčio ir 24 karščio receptorius, o mūsų pirštų galuose maždaug 2300 nervų galūnėlių.

 

Per odą mes pašaliname daugiau toksinų nei jų atsikrato mūsų inkstai ar žarnynas. Prakaituodami atsikratome daug druskų, šlapalo ir, deja, mums taip reikalingo vandens.

 

Oda reguliuoja kūno temperatūrą: kai šilta, ji mus vėsina; kai šalta, sulaiko šilumą kūne.

 

Mes visi esame šiokios tokios gyvatės. Bent jau, kaip ir gyvatės, mes keičiame odą. Tiksliau viršutinį jos sluoksnį – epidermį. Jį mes pakeičiame maždaug per mėnesį. Todėl po truputį nyksta mūsų randukai, gyja įbrėžimai, iškeliauja pajūryje taip gerai „atidirbtas“ įdegis. Tačiau, būtent epidermis į vidinį odos sluoksnį – dermą – nepraleidžia per išorę vartojamų priemonių, todėl reikia odą maitinti ir iš vidaus.

 

Oda mus saugo nuo mikrobų ir bakterijų, kas yra ypač aktualu pastaruoju metu. Būtent oda neleidžia virusams lengva ranka tiesiu taikymu patekti į mūsų organizmą. Nuplaunate odą, sunaikinate virusą.

 

Taigi, mūsų oda dėl mūsų daro tiek daug, o ką mes galime padaryti dėl jos?

 

Šiame straipsnyje nepasakosime apie tai, kad yra būtina gerti daug vandens, sveikai maitintis, protingu laiku eiti miegoti ir keltis. Nepasakosime, bet patvirtinsime, kad tai yra svarbiausi sveiko organizmo, o kartu ir sveikos odos faktoriai. Kiekvieną dieną kirstami sumuštinius ir juos nustumdami saldžiais gazuotais gėrimais keliausit tiek, kiek benzinu varomas automobilis pripildytu dyzelino baku. Na, gal kiek daugiau. O pasekmės tokios, kad kaip automobilis į autoservisą, taip ir jūs į kosmetikos parduotuvę ieškoti gelbėjimosi priemonių.

 

Be sumuštinių, gazuotų gėrimų, nesuskaičiuojamų litrų kavos, aplinkos teršalų poveikio, streso ir kt. odai ypač kenkia ir UV spinduliai. Taigi, dangumi besiridinėjanti saulutė yra ir pyragas, ir botagas.

 

Žinoma, UV apsauginiai kremai yra išeitis, bet yra ir kitas, natūralesnis būdas – paruošti odą saulės procedūroms ir ją apsaugoti iš vidaus geriant maisto papildus, kurie palaiko normalią odos pigmentaciją ir apsaugo nuo oksidacinių pažeidimų. Dvi pačios pagrindinės medžiagos, reikalingos odos praktinei ir estetinei funkcijoms palaikyti yra hialiuronas ir baltymas kolagenas. Šiomis medžiagomis aprūpinta oda lengviau atlaiko vidines ir išorines kenksmingas atakas. Be šių pagrindinių mums dar reikia daug kitų, kurių pavadinimai sudėtingi, pvz., karotenoidas, likopenas, pantotenas, astaksantinas ir pan., ir mums labiau įprasti – varis, selenas, cinkas, vitaminas E, A ir pan.

 

O iš kur jų gauti?

 

Visų šių ir kitų medžiagų kompleksas yra maisto papilduose „Optimasolaire“. Pradėję šiuos papildus vartoti prieš 15 dienų iki intensyvaus deginimosi, apsaugosite savo didžiausią organą nuo kenksmingų saulės spindulių sukeliamo efekto, kuris trumpalaikėje perspektyvoje jums sukels odos paraudimą, perštėjimą, niežulį, o ilgalaikėje – nuolatines paraudusias dėmeles, raukšles ir pigmentines dėmes.


Viena svarbiausių šio maisto papildo sudėtinių dalių yra jūros dumblio „Haematococcus pluvialis“ ekstraktas ir jame esantis astaksantinas  – ypač stipraus poveikio karotenoidas, kuris, vartojamas iš vidaus, lengvai įsiskverbia į visus odos sluoksnius ir taip apsaugo ląsteles nuo kenksmingą poveikį turinčių aplinkos veiksnių (teršalų, UV spindulių). Aplinkoje esantys teršalai ir UV spinduliai pirmiausia pakenkia epidermui, o šis, savo ruožtu, nebegali apsaugoti dermos. Kai pakitimai įvyksta šiame odos sluoksnyje, atstatyti sveiką odos būklę yra žymiai sunkiau. Karotenoidai, patekę į epidermį, atstato natūralų apsauginį barjerą, kuris padeda išvengti drėgmės netekimo bei maitina odą taip, kad ji ilgiau liktų sveika ir glotni.



Šio karotenoido poveikį papildo ir kitas ypač vertingas mūsų odai jūros dumblis – „Dunaliella Salina“. Šis dumblis yra natūralus antioksidantas, turintis daug vitaminų proteinų ir riebalų rūgščių. Šios sudedamosios dalys mažina odos uždegimus,  padeda mūsų odai atlaikyti kenksmingų teršalų atakas ir ilgiau išlikti jaunai. Beta karotenas skatiną odos atsinaujinimą ląstelių lygmenyje, natūraliai maitina bei drėkina odą, kas padeda išsaugoti jos elastingumą.

Dar vienas ypač svarbus šio maisto papildo ingredientas – dažinių dygminų aliejus, kuriame esančios riebalų rūgštys, praturtintos vitaminu E, K, B grupės vitaminais, kalciu, fosforu bei geležimi stabdo senėjimo procesą bei smulkių raukšlelių susidarymą. Dažiniuose dygminuose randama iki 30 riebiųjų rūgščių, juose ypač gausu linolio (Omega-6) ir oleino (Omega-9) rūgščių, kurios yra nepakeičiamos sveikos odos palydovės.



Vartojant „Optima solaire“ kapsules palaikoma normali odos pigmentacija (ją palaiko varis),  sveika odos būklė (ją padeda palaikyti cinkas),  ląstelės apsaugomos nuo oksidacinių, staigų senėjimą sukeliančių pažeidimų (apsaugo sudėtyje esantis cinkas, selenas, varis),  sureguliuojama normali energijos apykaita (tai padeda palaikyti sudėtyje esantis varis) Taip pat „Optima solaire“ naudingas plaukams ir nagams (tam įtakos turi sudėtyje esantis cinkas ir selenas), mat šie taip pat yra mūsų odos sudėtinė dalis.

Rūpinkitės savimi, o mes linkime šiltos ir smagios vasaros!

 

Besidomintiems visomis preparato sudėtinėmis dalimis, visa informacijai štai čia https://bit.ly/3hvtQbU


www.slamutis.lt