Mūsų pažadas jums – sveiko grožio harmonija!

Mūsų pažadas jums – sveiko grožio harmonija!


            Jei kada nors bandėte ieškoti atsakymo į klausimą, kas yra grožis, neišvengiamai susidūrėte su ispanų kilmės filosofo G. Santayana mintimi, jog grožio neįmanoma apibūdinti: niekas nepasakys nei kas tai yra, nei ką tai reiškia. Kodėl? Nes, anot  UAB „Šlamutis“  ilgametės vadovės Aušros Furmanavičienės, grožis – neišmatuojamas, o visa tai, kas yra laikinas estetinis malonumas, daugumos siekiamybė, „maistas akims“ - atsiremia į subjektyvų ir neretai žiaurų abstrakcionizmą. Dar daugiau, dažniausiai grožis visgi siejamas su moterimi, juk ne veltui pasaulis dalijamas į dailiąją ir stipriąją lytis. Tad prisistatydami daugiausiai apie ją, moterį, ir kalbėsime.


                                                                          


           O JOS grožio sąvoka per amžius keitėsi iki mums dabar nesuvokiamos, o ateities kartoms galbūt visiškai priimtinos normos. Pavyzdžiui, Vilendorfo Venera, kuriai galimai daugiau nei 25 tūkstančiai metų, yra visiškai nepanaši į šiuolaikinį modelį, tačiau laikoma vaisingumo etalonu. Ši Venera turi plačius klubus, pilnas, apvalias krūtis, stipriai atsikišusį pilvą ir... neturi jokių veido bruožų. Vadinasi, svarbiausias tais laikais buvo sveikatos aspektas; vertinamas sveikas, natūralus kūnas.

             Pati grožio samprata, matyt, radosi Senovės Graikijoje, kur Platonas paskelbė dieviškąją proporciją, o ją imta naudoti bet kokiam grožiui įvertinti. Tuo tarpu Pitagoras padirbėjo ties moters veido grožio vertinimo skale – moteris, jo suvokimu, graži yra tuomet, kai jos veido plotis sudaro du trečdalius jos veido ilgio. Negana to, abi veido pusės turi būti visiškai simetriškos. Renesanso dailininkai kūrė sveiko sudėjimo, įraudusiais žandais, linksmas ir besišypsančias gyvenimui moteris, o Rubensas galutinai užkėlė natūralų moterišką putlumą ant pjedestalo. XIX a. kartu su karaliene Viktorija į grožio sostą sėdo ir pablyškusi, smulkutė, gležnutė, išsekusios išvaizdos moteris. O štai čia mūsų laukia didysis paradoksas – tuo metu moterys ėmė naudoti itin kenksmingas medžiagas kosmetikai gaminti tam, kad... apsinuodytų ir būtų stipriai pablyškusios, t.y. gražesnės. Vos prieš išauštant XX a. amerikiečių iliustratorius Charles Dana Gibson ėmėsi moters grožio standartus pieštuku skaptuoti ir, pasidalindamas savo iliustracijomis viešai, įvedė Gibsono merginos kulto sampratą – kiek pablyškusios, įsispraudusios į ankštoką korsetą, stipriai pakeltomis krūtimis ir pagalvėle padailinta sėdimąja dalimi moters archetipą.

                                                               

                                                                                                                                             Charles Dana Gibson


Ir jis galiojo iki Pirmojo pasaulinio. O tuomet įsijungė ir likusioji XX a. karuselė, kai kas dešimtmetį keitėsi grožio apimčių suvokimas ir dietų pasiutpolkė nedavė ramybės visoms, norinčioms pataikyti į ritmą. Žinoma, kai kada ta sąvoka  buvo karų ir nepritekliaus padiktuota. Ir čia jau jokios diskusijos. Galų gale XX a. pabaigoje traukinukas idealaus grožio kalneliais pasileido visu greičiu žemyn ir mes ėmėme žavėtis Kate Moss ypač liesa, berniokiška išvaizda. Grįžome į karalienės į Viktorijos laikus, kai graži moteris buvo beveik mirštanti nuo išsekimo moteris. Absurdišką situaciją bandė gelbėti sveiką gyvenimo būdą deklaravusi Gisele Bündchen, bet ir toliau grožio kulte pirmu smuiku griežė perkaręs kūnas. Dietų bumas ir noras bet kokia kaina pasiekti trokštamos, žurnalų garbinamos išvaizdos į nesusakomas aukštumas užmetė anoreksijos ir bulimijos kartelę, bet tiek tos bėdos, kai tikslas pateisina priemones.


Ir visgi, kas yra grožis?

Klasikinė filosofija teigia, kad grožis susideda iš detalių, kurios kartu kuria harmoningą, simetrišką, subalansuotą, darnią visumą. Gražu tai, kas vientisa, o jei visumoje nėra sąskambio, tuomet nėra ir grožio. Tobuliausias grožio pavyzdys čia yra pats kosmosas, o gamta pati savaime yra tobulumo viršūnė. Idealistinėje Platono grožio suvokimo koncepcijoje atsiranda subjektyviojo grožio užuomazga, kuomet grožis yra suvokiamas pasitelkus stebinčiojo regą. Kartu čia materialus grožis yra prilyginamas absoliučiam sielos grožiui, bet net ir pats Platonas sutiko, kad visgi egzistuoja du grožiai: subjektyvusis (gražūs daiktai) ir objektyvusis (grožis savaime). Bet kas yra grožis savaime? Sofistai vieni pirmųjų kėlė klausimą, ar daiktas yra gražus pats savaime, ar tik toks atrodo iš stebėtojo perspektyvos. Grožio sąvokos subjektyvumas nedavė ramybės ir vėlesniems filosofams, kurie grožį siejo su jausmu, aplankančiu stebint subjektą. Tas jausmas gali būti visoks, nebūtinai džiugus. Kartais tai liūdesys, gal net skausmas. Svarbu, kad būtų sentimentalus atsakas į tai, ką mes matome. Tai, ką mes matome ir vertiname, mus turi sujaudinti.


                                                        


                       Aušra Furmanavičienė įsitikinusi, kad grožis – itin individuali sąvoka. Ta sąvoka nesikabina nagais į laikino populiarumo sijoną, nes grožis yra neblėstantis, kai jis sveikas. „Sveikas grožis turėtų tapti mūsų kasdienybe: alinančios dietos, žudantys kiekiai kenksmingų medžiagų kosmetikos produktuose, netvarios pakuotės ir kalnai neperdirbamų šiukšlių iš tiesų neturi nieko bendro su grožiu – štai todėl mums yra svarbiausia, kad Gamta ir Mokslas susijungtų vardan jūsų Sveikatos“ – teigia A. Furmanavičienė. Ji tikina, kad kalbant apie sveikatą, UAB „Šlamutis“ svarbu ne tik produktai, kuriuos naudojate, bet ir tai, kas lieka juos panaudojus. Štai todėl Hennaplus plaukų dažų pakuotės yra pagamintos iš tvariai tvarkomuose miškuose užaugintos medienos, o patys plaukų dažai yra sukurti naudojant pažangiausius gamybos metodus ir išskirtinės kokybės sudedamąsias dalis. Hennaplus yra vienas pirmųjų prekių ženklų pasaulyje, pristatęs saugias dažymo priemones, kuriose nėra PPD, o-aminofenolio ir p-aminofenolio, kvapiųjų alergenų, ftalatų, kitų cheminių medžiagų, o šių dažų gamybai naudojami ekologiški ekstraktai.

                           UAB „Šlamutis“ platinamos bioKARITE veido ir kūno priežiūros priemonės yra pagamintos iš sertifikuotų, ekologiškų ingredientų, kurie nekenkdami sveikatai jūsų odą valo, drėkina, maitina, skaistina, lygina bei gražina, o higienos priemonės palaiko švarą, puikią fizinę savijautą ir komfortą. Ir kai sakome „švarą“, turime galvoje ne tik jūsų higieną, bet ir planetos sveikatą. Kad ir kaip tai bebūtų girdėta, bet tiesa viena ir ta pati – grožis prasideda ten, kur jo niekas nemato – giliai viduje, o tuomet jis pražysta ir išorėje: sveikas, natūralus, triumfuojantis ir kerintis. „Kad tą spindesį išsaugotume, būtina rūpintis savo sveikata nuolat bei pamaitinti, atgaivinti, apsaugoti, sustiprinti organizmą iš vidaus. Tam jums atrinkome pačias efektyviausias gamtos dovanas – kenksmingų sudedamųjų dalių neturinčius maisto papildus ir natūralias arbatas iš beveik 45-erius metus jūsų sveikam grožiui kuriančio biologo, dietologo, mokslų daktaro įkurtos kompanijos „Laboratoires Yves Ponroy“ – pasakoja UAB „Šlamutis“ vadovė A. Furmanavičiėnė.

                    Pats Yves Ponroy tikėjo, kad metabolizmas yra sveikatos pagrindas, o visos ligos mus užpuola jam sutrikus. O štai sutrinka jis todėl, kad mes ignoruojame vos dvi, bet pačias svarbiausias sveikatos ir grožio taisykles – sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Ne siurprizas, sveikai maitintis šiais laikais nėra taip paprasta kaip užbėgti į greito maisto restoraną ir paskubomis nusipirkti sumuštinį, todėl mums labai reikalingi kokybiški, natūralūs, mus praturtinantys ir planetą tausojantys maisto papildai. „Laboratoires Yves Ponroy“ yra ANSM, už medicinos ir sveikatos produktų kokybę atsakingos Prancūzijos agentūros,  sertifikuota būtent tokių maisto papildų gamintoja, kurios pagrindinis tikslas yra padėti kiekvienam žmogui rūpintis savo sveikata kasdien.

    

         


                     „Na o mes jau daugiau nei 25-erius metus dirbame, kad sujungtume pažangiausias technologijas ir gydančią gamtos jėgą tam, kad jūs galėtumėte džiaugtis sveiku, nepamatuojamu grožiu, spindėtumėte pasitikėjimu ir džiaugtumėtės kokybišku gyvenimu. Dabar kviečiame įvertinti mūsų darbo rezultatą“ – pabaigai prideda A. Furmanavičienė.

UAB „Šlamutis“ – čia Mokslas ir Gamta yra kartu vardan jūsų sveikatos!